כחצי מיליארד ש"ח: הביטוח הלאומי מעניק מענקים לאזרחים

שטרות כסף, צילום ארכיון, דוברות משטרת ישראל

כמעט חצי שנה מאז תחילת המלחמה: 814 אזרחים חללים נרצחו באירועי טרור, 39 מתוכם ילדים

בין ההרוגים:

5 תינוקות בגילי 0-5 (3 מתחת לגיל 3)

5 ילדים בגילי 6 עד 10

29 ילדים בגילי 11 עד 18

סה"כ 39 ילדים מתחת לגיל 18

הביטוח הלאומי שילם עד כה:

כ- 19,327,574 ₪ מענקי סיוע למשפחות הנרצחים (מענק לויה, מענקי התאלמנות, מענק אבל ומענק קבורה).

כ- 1,020,418,857 ₪ לכ-65,032 אזרחים נפגעי איבה (כולל נפגעי ה-7/10, שורדי מסיבות הנובה ונפגעי פיגועים ומטחי הרקטות).

הביטוח הלאומי מסייע לנפגעים בדרכים הבאות:

יצירת קשר עם המשפחות והנפגעים דרך עובדות שיקום

מפגשים וזומים

טיפול ממוקד בשורדי המסיבות של ה-7/10

סיוע במפיקי המסיבות

מפגשי זום לכל נפגעי המסיבות

מפגש מקוון להורים של שורדי המסיבות

אתרים ייעודיים באתר הביטוח הלאומי

טופס מקוצר לבקשה לגמלה

סרטון המסביר את ההליך לנפגעי הטרור

מייל ייעודי לשורדי המסיבות והמשפחות שלהם

קבוצות תמיכה להורים שכולים

הרחבת המענים בטיפול לנפש

סל טיפולים משלימים לשורדי המסיבה.

 סיוע, הנגשת זכויות וליווי צמוד:

כחלק מהליווי של נפגעי האיבה, הביטוח הלאומי יוצר קשר עם המשפחות והנפגעים דרך עובדות השיקום של הארגון, מקיים מפגשים, זומים וכיוב' כדי לסייע בתקופה מורכבת זו וכדי להנגיש את הזכויות הרבות הקיימות להם במסגרת האובדן הקשה אותו הם חווים.
כמו-כן, הביטוח הלאומי פועל מול שורדי המסיבות של ה-7/10 באופן ממוקד כאשר כל נפגע מקבל טיפול בהתאם למקום מגוריו בסניף הקרוב לביתו. כמו כן, במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר עובדי הביטוח הלאומי יזמו שיחות באופן אקטיבי אל 3,702 שורדי המסיבות כאשר 3,693 מתוכם הוכרו כנפגעי איבה, קרי 99.8%. ישנם שורדים נוספים שהביטוח הלאומי מנסה ברגישות ליצור עימם קשר, אך הם לא ענו או לא רצו סיוע והמעקב יימשך בהתאם למצבם ורצונם של השורדים ומתוך מטרה לסייע.

בנוסף, עובדי הביטוח הלאומי נמצאים בקשר שוטף עם מפיקי המסיבות ומגיעים פעמיים בשבוע למתחמים שנפתחו עבור בכוכב הים ובחוות רונית לטובת עזרה ומיצוי זכויות. החל מחודש ינואר עובדי הביטוח הלאומי מגיעים כל שבוע וככל שיידרש ביריד שיזמו מפיקי המסיבה במועדון הטראסק שבנמל תל אביב.
כמו-כן, התקיימו מספר מפגשי זום אליהם זומנו כל נפגעי המסיבות להסבר על ההליך לטובת קבלת גמלה וכן על נוהל חרדה המאפשר טיפולים נפשיים במקרים של טראומה במימון הביטוח הלאומי.
הביטוח הלאומי זיהה את הצורך בהכוונה גם להורים של שורדי המסיבות ויקיים איתם היום מפגש מקוון לטובת הסבר, מיצוי זכויות וכיוב'.
על מנת להנגיש את הזכויות ככל הניתן, הביטוח הלאומי הקים בתוך האתר הרשמי, אתרים ייעודיים לפי קהלי יעד: משפחות חטופים, שורדי המסיבות, משפחות חללים וכו'
כמו-כן, נוצר טופס מקוצר לבקשה לגמלה המבקש פרטים בסיסיים כדי להקל ככל הניתן על ההליך שאותו הביטוח הלאומי מחוייב לקיים על פי חוק התגמולים. כמו-כן נשלח סרטון המסביר את ההליך לנפגעי הטרור ואת הרציונאל שבו.

צביקה כהן, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי:

"הביטוח הלאומי ממשיך לעבוד מסביב לשעון כדי לתת מענה ולפעול בצורה היצירתית ביותר כדי לתת מענים ולצמצם בירוקרטיה. צריך לזכור שהביטוח הלאומי כפוף להוראות החוק ולעיתים יש התנגשות בין הרגש והכאב הנורא לבין מה שעובדי הארגון מחוייבים לו. עם זאת, חשוב שכל מי שפונה אלינו ידע שאנחנו קמים כל בוקר עם תחושת שליחות ומחויבות ציבורית ונהפוך כל אבן כדי לעזור, לחבק, לסייע וללוות את הפצועים והמשפחות השכולות מעתה ואילך".

שטרות כסף, צילום ארכיון, דוברות משטרת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן