גם בקיץ – הצלחה מסחררת לסיורים בפסגת החרמון פוסט קורונה

הצלחה מסחררת לסיורים בפסגת החרמון פוסט קורונה

באתר החרמון מברכים על פתיחת האתר לאחר תקופה של שלושה חודשים בהם האתר היה סגור.

אתר החרמון נפתח לקראת חג השבועות במתכונת קיץ וההפתעה הגדולה היא שהציבור חובב הטיולים והטבע מצביע ברגליים נרשם מראש ומגיע לסיורים מודרכים לפסגת העיניים של המדינה.

רכבל קרוניות בשקיעה
צילום: רפאל נווה/ אתר החרמון

הקיץ הגיע, אבל בפסגת הר החרמון בגובה 2040, מזג האוויר נראה אמנם כמו קיץ אבל מרגיש כמו סתיו, הטמפ' צונחת בעשר מעלות לעומת העמק, רוחות קרירות מנשבות ואין מושלם מזה בימי הקיץ הלוהטים.

הר החרמון, מהווה חלק משמורת טבע, הפריחות הייחודיות להר מפציעות ומפתיעות כל פעם מחדש. פסגת החרמון, הנקודה הצפונית והאסטרטגית בישראל, ההר הגבוה במדינה שעל אדמתו נרשמו בדם סיפורי קרבות וזכה בתואר "העיניים של המדינה" הפך מזמן לאתר בילוי כולל שמשנה את פניו בין העונות.

רכבל קרוניות בשקיעה
צילום: רפאל נווה/ אתר החרמון

באתר מתקיימים סיורים מודרכים המשלבים כיף, טבע, מורשת וגיאופוליטיקה. הסיור מתחיל במפלס העליון, בגובה 2040 מ', לאחר נסיעה ברכבל הקרוניות החדש (עלייה לקרונית במשפחה גרעינית), תצפית מרהיבה והסבר על הגולן, הגליל העליון, עמק החולה והרי הלבנון.

בנוסף פועל באתר מתקן מזחלות האקסטרים שיעלה את הדופק ומתקן הסקיי ריידר, שמזכיר רכבת הרים תלויה, רק בקצב רגוע ומראה מדהים מגובה 12 מ'.

"בעידן של פוסט קורונה, שמחנו לגלות כי הציבור הישראלי, שמגיע במשפחות, חברים ובודדים רוצה ומעדיף לטייל באוויר הפתוח. הסיורים המודרכים שלנו באתר בשיתוף החברה להגנת הטבע, נוחלים הצלחה מדהימה.

פריחה בפסגת החרמון צילום: אתר החרמון

 

רבים נרשמים  לסיורים ונהנים מעוצמות ההר והטבע. רכבל הקורניות החדש שמונה 42 קרוניות מאפשר ליצור ריחוק פיסי ושמירה על הנחיות משרד הבריאות.

אתר החרמון מתפרס על פני מאות דונם כך שאין מצב של קרבה בין המבקרים ואנו מקפידים על הנחיות התו הסגול שכוללות: ריחוק חברתי, מסיכות והיגיינה", ציין רפאל נווה מנכ"ל אתר החרמון.

אתר החרמון סיורים מודרכים ללא תשלום. צילום: עדי פרץ

הסיורים באתר בהרשמה מראש, משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע חצי שעה לפני שעת הסיור ולהצטייד בנעלי הליכה, לבוש חם ומים.

היציאה לסיורים מהקפיטריה בתחנה העליונה (הסיורים מתקיימים בהתאם לתנאי מזג האוויר), הכניסה לאתר ללא תשלום, המתקנים בתשלום.
האתר פתוח מידי יום בין השעות 8:00 – 16:00 (כניסת רכב עד השעה 15:00)

פריחה בחרמון. צילום: אתר החרמון
דילוג לתוכן