כבר קיבלתם? מהלך מפתיע ברשות המיסים: החזר מס יזום – ככה זה עובד

החזרי מס רשות המיסים

ממשיכים למצות זכויות מס – רשות המסים במהלך יזום נוסף להחזר מס

החזר מס יזום על ידי רשות המיסים: כ-150,000 זכאים פוטנציאלים להחזר מקבלים מעטפות ירוקות ששוות כסף

כ-150,000 מעטפות ירוקות נשלחות בימים אלו ע"י רשות המסים לאזרחים, שמבדיקת השכר שלהם לשנת 2017 עלה כי יש להם פוטנציאל להחזר מס.

באנר דק יד לאחים

שליחת המעטפות בעת הזו תאפשר להם פרק זמן ממושך לבדיקה ולהגשת בקשה להחזר, וכן תאפשר, במידת הצורך, להסתייע בלשכות ההדרכה למילוי הבקשה וכן במרכז המידע .

המהלכים היזומים להחזרי מס של חטיבת שומה וביקורת ברשות המסים ירושלים מבטאים את יעד הרשות לגביית מס אמת.

כזכור, הרשות מיתגה את המעטפות והמכתבים של החזרי מס בצבע ירקרק בהיר במטרה לבדל אותם מדואר רגיל של הרשות ולמשוך את תשומת הלב של המקבלים, שבידיהם מעטפה ששווה כסף.

באנר עבה יד לאחים

במהלך הנוכחי איתרה הרשות כ-150,000 אזרחים שלא הגישו בקשות להחזר מס לשנת 2017, ומבדיקת דיווחי השכר שלהם עלה כי ייתכן שהם זכאים להחזר בשל העובדה ששילמו מס עודף מסיבות שונות כמו עבודה אצל שני מעסיקים, אי עריכת תיאום מס, שינוי במצב המשפחתי וכיו"ב.

מקבלי המעטפות מוזמנים, לפני הגשת הבקשה להחזר, לבדוק את זכאותם באמצעות הסימולטור ולהגיש בקשה להחזר באמצעות הטופס שצורף במעטפה, וזאת עד סוף דצמבר 2023 ולהנות מבונוס של כיף כשברקע הוצאות החג.

כאמור, לצד שליחת המכתבים, הוקמה מעטפת תמיכה הוליסטית, ומקבלי המכתבים שמעוניינים בסיוע, יכולים לפנות למרכז המידע והשירותים של הרשות וללשכות ההדרכה.

החזרי מס רשות המיסים
המכתב מרשות המיסים. החזרי מס, צילום: דוברות רשות המיסים

במהלך השנה הנוכחית צפויה הרשות לשלוח עוד מעטפות ירוקות לשנות מס נוספות.

במהלך הרבעון האחרון של שנת 2022, עם השלמת ההיערכות של הרשות למהלך, נשלחו כ-75,000 מעטפות ירוקות ועד כה הושבו במסגרתו יותר מ-30 מיליון ₪. מדובר בסכום ביניים מאחר שקיימות עדיין בקשות להחזר בהליכי טיפול.

LG ישראל: מסכים, מכונות כביסה, מיקרוגל ועוד ועוד.. מבצעים מטורפים לפסח

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן